O klimatyzację trzeba dbać - Sewis i naprawa chłodni. Chłodnictwo, wentylalcja, klimatyzacja.

O klimatyzację trzeba dbać

Dla wielu ludzi klimatyzacja to najdonioślejszy wynalazek człowieka; Ceniona jest niezwykle zawsze wtedy, gdy pojawia się upał nie do zniesienia. Temperatura i wilgotność powietrza osiągają bardzo wysoki poziom. Tak jest zarówno w samochodzie, jak i biurze czy domu. Należy jednak pamiętać, że będzie to dla nas doskonałe urządzenie i uchroni nas przed upałem tylko wtedy, gdy będziemy o nią dbać i regularnie kontrolować. Nie serwisowane urządzenia tracą na wydajności przez zanieczyszczenia takie jak brud, kurz, który może się przyczynić do większej awaryjności

Właśnie z powodu zaniedbań w utrzymaniu czystości instalacji rodzą się nieprawdziwe opinie,
że klimatyzatory powodują choroby układu oddechowego.

Regularne serwisowanie klimatyzacji pozwoli utrzymać jej maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizuje ryzyko awarii. Zalecamy wykonywanie serwisu dwa razy do roku. W przypadku mniej korzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora, zalecamy serwis urządzeń klimatyzacyjnych trzy razy w roku.

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu dla komfortu i dobrego samopoczucia

Każdy człowiek odmiennie odczuwa ciepło, czy zimno. Gdy dla niektórych temperatura 18Cº będzie bardzo komfortową, inni będą marznąć.
Ogólnie przyjmuje się, że w okresie letnim przy średnich temperaturach zewnętrznych temperatura w pomieszczeniu powinna być w zakresie 22-24Cº, zimą powinna wynosić ok. 20-22Cº. Latem przy dużych upałach należy pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy powietrzem w pokoju i na zewnątrz wynoszącej 4-7Cº. Gdy czas przebywania osób w klimatyzowanym pomieszczeniu jest krótszy niż 3 godziny, różnica temperatur powietrza wewnątrz i na zewnątrz powinna być mniejsza niż 3-5Cº.

TOP