Ice-Tom Serwis, naprawa chłodni i mroźni.

Ice-Tom realizuje wszystkie potrzeby klienta - sprzedaż, montaż i serwis. Zapraszamy 660 486 424, 605 422 154

Chłodnictwo

Nowoczesne urządzenia chłodnicze uznanych producentów; Bitzer, Copeland, Alfa Laval, Bristol. Profesjonalny, z pełną gwarancją, montaż. Chłodnie kwiatów i sadzonek. Chłodnictwo dla wyrobów przemysłu mięsnego. Serwis gastronomiczny, naprawa chłodni i mroźni w lokalach gastronomicznych.
Zawsze  świeże owoce i warzywa!

Klimatyzacja

Mitsubishi Electric, Samsung, Fujitsu, Sinclair, Aux, LG, Panasonic - wyłącznie sprawdzone marki, w przystępnych cenach. Klimatyzatory ścienne, przypodłogowo-sufitowe, kasetonowe, kanałowe i inne. Duży wybór typów, miejsca i technologii montażu klimatyzacji.
Z klimatyzacją żyje się lepiej!

Wentylacja

Sprawna wentylacja to gwarancja, że wilgoć, grzyb, pleśń nie pojawią się nigdy wewnątrz naszych domów, budynków. Zapewniająca najlepszą jakość powietrza wentylacja ma w tym zakresie znaczenie decydujące. Centrale do wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperatory) pomieszczeń ogrzewanych, o wilgotności do 60% Oddychaj swobodnie!

Chłodnictwo i jego zastosowanie

Chłodnictwo jest gałęzią wiedzy technicznej zajmującą się obniżaniem temperatury w stosunku do temperatury otoczenia przy zastosowaniu specjalnych całych układów urządzeń. Ich sercem są agregaty chłodnicze.

Z urządzeniami chłodniczymi mamy styczność na co dzień. Bardzo często są to różne meble chłodnicze; regały, szafy czy popularne lady chłodnicze. W przemyśle spożywczym mamy do czynienia urządzeniami typu komory chłodnicze i mroźnicze. Umożliwiają one przechowywanie żywności także przez głębokie mrożenie.

Urządzenia chłodnicze występuję także w transporcie, głównie w postaci samochodowych agregatów chłodniczych.

Jeśli chodzi o chłodnictwo przemysłowe to znakomitym przykładem są komory chłodnicze i mroźnicze. Komory umożliwiają przechowywanie i zamrażanie żywności. Chłodnictwo ma również zastosowanie w transporcie.


Chłodnia – pomieszczenie przeznaczone do składowania towarów wymagających przedłużenia ich trwałości w niskich temperaturach – niższych niż normalna temperatura powietrza w otoczeniu. Pomieszczenie takie może mieć postać komory  stacjonarnej, kontenera czy chłodni specjalnie skonstruowanej  w specjalnie do tego celu przystosowanym budynku. W konstrukcji chłodni jednym z najważniejszych elementów – oprócz wydajności agregatów (urządzeń) chłodzących – jest skuteczność izolacji termicznej ścian i stropów. W zależności od przeznaczenia chłodni, utrzymywana w jej wnętrzu temperatura może wahać się od 0° do 4 °C, do przechowywania niezmrożonych warzyw, owoców i produktów spożywczych, albo zdecydowanie poniżej zera - np. –25 °C do długotrwałego przechowywania zamrożonej żywności. Wtedy mamy do czynienia z tzw. mroźnią.


Aby precyzyjnie dobrać urządzenia chłodnicze do istniejącej już mroźni bądź chłodni należy uwzględnić następujące dane:

  • kubatura pomieszczenia,

  • skuteczność, rodzaj, izolacji,

  • rodzaj podłoża - podłogi,

  • zamontowane drzwi mroźnicze, chłodnicze,

  • rodzaj przechowywanego materiału (owoce, warzywa, nabiał, mięso, rośliny, próbki itp.),

  • pożądana temperatura składowanego materiału,

  • wielkość dobowego załadunku,

  • częstotliwość załadunku.

W przypadku braku chłodni bądź mroźni, wykonujemy kompleksowo budowę , wyposażenie, konserwację, przeglądy.

Instalacje, urządzenia chłodnicze, szafy sterujące, rekuperatory. Profesjonalna naprawa, serwis chłodni i mroźni w lokalach gastronomicznych.
Agregaty skraplające obsługujące komory chłodnicze.
Instalacje, urządzenia chłodnicze dla hipermarketów i mniejszych sklepów, instalacje chłodnicze z odzyskiem ciepła; wymienniki płytowe.
Ice-Tom Tomasz Krzywania, Łódź Polesie, ul. Elektronowa 5

Realizacja i pozycjonowanie eSeM Łódź