Ice-Tom Serwis, naprawa chłodni i mroźni.

Ice-Tom realizuje wszystkie potrzeby klienta - sprzedaż, montaż i serwis. Zapraszamy 660 486 424, 605 422 154

Chłodnictwo

Nowoczesne urządzenia chłodnicze uznanych producentów; Bitzer, Copeland, Alfa Laval, Bristol. Profesjonalny, z pełną gwarancją, montaż. Chłodnie kwiatów i sadzonek. Chłodnictwo dla wyrobów przemysłu mięsnego. Serwis gastronomiczny, naprawa chłodni i mroźni w lokalach gastronomicznych.
Zawsze  świeże owoce i warzywa!

Klimatyzacja

Mitsubishi Electric, Samsung, Fujitsu, Sinclair, Aux, LG, Panasonic - wyłącznie sprawdzone marki, w przystępnych cenach. Klimatyzatory ścienne, przypodłogowo-sufitowe, kasetonowe, kanałowe i inne. Duży wybór typów, miejsca i technologii montażu klimatyzacji.
Z klimatyzacją żyje się lepiej!

Wentylacja

Sprawna wentylacja to gwarancja, że wilgoć, grzyb, pleśń nie pojawią się nigdy wewnątrz naszych domów, budynków. Zapewniająca najlepszą jakość powietrza wentylacja ma w tym zakresie znaczenie decydujące. Centrale do wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperatory) pomieszczeń ogrzewanych, o wilgotności do 60% Oddychaj swobodnie!

Klimatyzacja w domu

Klimatyzator ścienny do biura, mieszkaniaDzięki klimatyzacji możemy zachowywać w domu optymalną  temperaturę. Klimatyzacja obecnie jest bardzo często montowana, zapewniając nam świetne samopoczucie i generalnie komfort przebywania w każdym pomieszczeniu mieszkania.


Klimatyzatory mieszkaniowe, pokojowe,  są standardowo wyposażone w systemy filtrów oczyszczających powietrze z kurzu, bakterii czy grzybów. Najczęściej spotykany klimatyzator typu Split wymaga specjalnego montażu, który powinna wykonać firma specjalizująca się w montażu klimatyzacji.


Zastępczo, dla urządzeń typu Split, mogą funkcjonować klimatyzatory przenośne. Pozwalają na łatwy i szybki montaż, a także na przemieszczanie urządzenia. Montaż klimatyzacji jest tutaj zdecydowanie ułatwiony.


Klimatyzacja samochodowa jest zbudowana na tej samej zasadzie co klimatyzacja w domu. Także daje nam zadowolenie z komfortu w samochodzie podczas podróży w wakacyjne, letnie spiekoty.


Utrzymanie klimatyzacji w pełnej sprawności technicznej i funkcjonalnej wymaga bezwzględnie okresowych przeglądów i odgrzybiania. Tylko wówczas mamy gwarancję dopływu świeżego i czystego powietrza. Klimatyzacja już powszechnie się pojawia w mieszkaniach, biurach, sklepach. W wielu pomieszczeniach, np. sala kinowa, sala weselna, konferencyjna jest wręcz niezbędna, determinująca możliwość jej używania.


Podstawowym wskaźnikiem  służącym do określenia mocy chłodniczej urządzenia jest powierzchnia, ewentualnie kubatura czyli  długość + szerokość + wysokość  klimatyzowanego pomieszczenia.


Nie należy zapominać o właściwym, przemyślanym wyborze urządzenia aby zapewnić sprawne  działanie całego układu.  Równie ważnym elementem jest wybór rodzaju konstrukcji instalacji wewnętrznej; mogą występować ścienne, podstropowe, przypodłogowe oraz kasetonowe.


Następnie ważnymi informacjami są:

 • izolacja, grubość ścian - ich przenikliwość termiczna,
 • ilość i powierzchnia okien, drzwi,
 • liczba osób przebywających, pracujących w pomieszczeniu - ważna informacja w przypadku biur,
 • liczba komputerów,
 • inne źródła ciepła - nasłonecznienie, lodówka, urządzenie audio-wideo.


Montaż urządzenia klimatyzacyjnego przebiega następująco:

 • połączenie jednostek przewodami miedzianymi, izolowanymi temperaturowo - zostaną zapełnione czynnikiem chłodniczym,
 • zamocowanie jednostki wewnętrznej na ścianie danego pomieszczenia,
 • zamocowaniu na przystosowanym specjalnie zawiesiu jednostki zewnętrznej klimatyzatora lub posadowienie go na powierzchni dachu, tarasu, itp.
 • odprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej przy wykorzystaniu specjalnej, plastikowej rurki,
 • przykrycie przewodów freonowych, skroplinowego i elektrycznego listwami maskującymi - w razie potrzeby,
 • podłączenie zasilania elektrycznego,
 • wytworzenie w przewodach freonowych próżni i wypełnienie freonem,
 • kontrola wszystkich ciśnień czynnika chłodniczego w instalacji.

Instalacje, urządzenia chłodnicze, szafy sterujące, rekuperatory. Profesjonalna naprawa, serwis chłodni i mroźni w lokalach gastronomicznych.
Agregaty skraplające obsługujące komory chłodnicze.
Instalacje, urządzenia chłodnicze dla hipermarketów i mniejszych sklepów, instalacje chłodnicze z odzyskiem ciepła; wymienniki płytowe.
Ice-Tom Tomasz Krzywania, Łódź Polesie, ul. Elektronowa 5

Realizacja i pozycjonowanie eSeM Łódź