Ice-Tom Serwis, naprawa chłodni i mroźni.

Ice-Tom realizuje wszystkie potrzeby klienta - sprzedaż, montaż i serwis. Zapraszamy 660 486 424, 605 422 154

Chłodnictwo

Nowoczesne urządzenia chłodnicze uznanych producentów; Bitzer, Copeland, Alfa Laval, Bristol. Profesjonalny, z pełną gwarancją, montaż. Chłodnie kwiatów i sadzonek. Chłodnictwo dla wyrobów przemysłu mięsnego. Serwis gastronomiczny, naprawa chłodni i mroźni w lokalach gastronomicznych.
Zawsze  świeże owoce i warzywa!

Klimatyzacja

Mitsubishi Electric, Samsung, Fujitsu, Sinclair, Aux, LG, Panasonic - wyłącznie sprawdzone marki, w przystępnych cenach. Klimatyzatory ścienne, przypodłogowo-sufitowe, kasetonowe, kanałowe i inne. Duży wybór typów, miejsca i technologii montażu klimatyzacji.
Z klimatyzacją żyje się lepiej!

Wentylacja

Sprawna wentylacja to gwarancja, że wilgoć, grzyb, pleśń nie pojawią się nigdy wewnątrz naszych domów, budynków. Zapewniająca najlepszą jakość powietrza wentylacja ma w tym zakresie znaczenie decydujące. Centrale do wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperatory) pomieszczeń ogrzewanych, o wilgotności do 60% Oddychaj swobodnie!

O klimatyzację trzeba dbać

Dla wielu ludzi klimatyzacja to najdonioślejszy wynalazek człowieka; Ceniona jest niezwykle zawsze wtedy, gdy pojawia się upał nie do zniesienia. Temperatura i wilgotność powietrza osiągają bardzo wysoki poziom. Tak jest zarówno w samochodzie, jak i biurze czy domu. Należy jednak pamiętać, że będzie to dla nas doskonałe urządzenie i uchroni nas przed upałem tylko wtedy, gdy będziemy o nią dbać i regularnie kontrolować.

Nie serwisowane urządzenia  tracą na wydajności przez zanieczyszczenia takie jak brud, kurz, który może się przyczynić  do większej awaryjności .


Właśnie z powodu zaniedbań w utrzymaniu czystości instalacji rodzą się nieprawdziwe opinie,
że klimatyzatory powodują choroby układu oddechowego.

Regularne serwisowanie klimatyzacji pozwoli utrzymać jej maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizuje ryzyko awarii. Zalecamy wykonywanie serwisu dwa razy do roku. W przypadku mniej korzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora, zalecamy serwis urządzeń klimatyzacyjnych trzy razy w roku.


Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu dla komfortu i dobrego samopoczucia


Każdy człowiek odmiennie odczuwa ciepło, czy zimno. Gdy dla niektórych temperatura 18 Cº będzie bardzo komfortową, inni będą marznąć.


Ogólnie przyjmuje się, że w okresie letnim przy średnich temperaturach zewnętrznych temperatura w pomieszczeniu powinna być w zakresie 22-24 Cº, zimą powinna wynosić ok. 20- 22 Cº. Latem przy dużych upałach należy pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy powietrzem w pokoju i na zewnątrz wynoszącej 4-7 Cº. Gdy czas przebywania osób w klimatyzowanym pomieszczeniu jest krótszy niż 3 godziny, różnica temperatur powietrza wewnątrz i na zewnątrz powinna być mniejsza niż 3-5 Cº.


Instalacje, urządzenia chłodnicze, szafy sterujące, rekuperatory. Profesjonalna naprawa, serwis chłodni i mroźni w lokalach gastronomicznych.
Agregaty skraplające obsługujące komory chłodnicze.
Instalacje, urządzenia chłodnicze dla hipermarketów i mniejszych sklepów, instalacje chłodnicze z odzyskiem ciepła; wymienniki płytowe.
Ice-Tom Tomasz Krzywania, Łódź Polesie, ul. Elektronowa 5

Realizacja i pozycjonowanie eSeM Łódź