Odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych

Odzysk ciepła to bardzo praktyczne, ale przede wszystkim pozwalające na oszczędności opcje, które posiadają nowoczesne urządzenia chłodnicze. System odzysku ciepła z różnego rodzaju urządzeń chłodniczych pozwala na odzyskanie, nawet 70% ciepła, które jak wiadomo bez prawidłowego działania takiego systemu, zostałoby utracone. Z kolei dzięki odzyskowi ciepła możliwe jest jego powtórne wykorzystanie, choćby do podgrzewania wody użytkowej albo ogrzewania pomieszczeń w domu.

Tym samym urządzenia chłodnicze z odzyskiem ciepła to doskonałe rozwiązanie, które mamy dla Państwa dostępne w nowoczesnej instalacji chłodniczej.

 

Jak działają urządzenia chłodnicze odzyskiwania ciepła?

Standardowo temperatura w urządzeniach chłodniczych oscyluje w przedziale od -25 do 15 stopni Celsjusza. Z kolei działanie opiera się przede wszystkim na czynniku chłodzącym, który znajduje się w parowniku. Teraz w skrócie przedstawimy Państwu krok po kroku na czym to polega:

  1. Wspomniany czynnik chłodniczy przejmuje nagromadzoną energię cieplną od wszystkich produktów, które znajdują się w urządzeniu chłodniczym.
  2. W kolejnym kroku czynnik chłodniczy trafia do sprężarki i do skraplacza.
  3. Dopiero w skraplaczu emitowana jest określona ilość ciepła, gdzie obniża się jego ciśnienie skraplania i temperatury skraplania.
  4. Natomiast schłodzony czynnik z powrotem tafia do parownika, aby ponownie przejąć ciepło od znajdujących się produktów w komorze.

Nowoczesne urządzenia chłodnicze uczestniczące w odzysku ciepła przegrzania i skraplania pozwalają na skuteczny proces odzysku ciepła, które w innym przypadku zostałoby zmarnowane.

Dzięki temu można swobodnie podgrzać ciepłą wodę użytkową, a tym samym generować oszczędność. Niemniej należy podkreślić, że wpływ na temperaturę końca sprężania oraz wielkość ciepła przegrzania mają najważniejsze parametry obiegu. Natomiast obecnie coraz częściej do częściowego odzysku ciepła dla agregatu ze skraplaczem chłodzonym powietrzem wykorzystuje się nowoczesne urządzenia chłodnicze, które gwarantują skuteczne i szybkie odzyskiwanie ciepła.

Zalety odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych:

  • Generowanie dużych oszczędności
  • Proekologiczny wpływ na środowisko naturalne
  • Możliwość powtórnego wykorzystania ciepła skraplania

   Odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych.

Odzyskane ciepło z urządzeń chłodniczych z tzw. odzysku ciepła może być używane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej

System odzysku ciepła pozwala na przechwycenie ciepła, zanim jeszcze trafiło ono do skraplacza. Tym samym, aby mieć możliwość zaoszczędzenia na energii, która na przykład potrzebna jest do podgrzania wody, warto zainstalować specjalny zbiornik. Pozwoli to na przekazanie energii z czynnika chłodzącego do urządzenia, jakim jest wymiennik ciepła, a co za tym idzie: otrzymania ciepłej wody.

Odzysk ciepła to innowacyjna, ale przede wszystkim niezwykle praktyczna metoda, która pozwala na powtórne wykorzystanie pozyskanego ciepła.

Odzysk ciepła to niewątpliwie nowoczesna forma oszczędności, które pozwalają na wstępne podgrzanie wody użytkowej, wykorzystując jedynie ciepło przegrzania. Tym samym mówiąc o odzysku ciepła, należy powiedzieć, że odzysk ciepła przegrzania oraz odzysk ciepła skraplania to nowoczesny system w urządzeniach chłodniczych.

Mamy duże doświadczenie w pozyskiwaniu oszczędności dla klientów. Odpowiednio zaprojektowane i dopasowane do potrzeb zakładu zbiorniki do odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych dają pełną gwarancję satysfakcji!

Gwarantujemy rozsądne i przystępne ceny, dostosowane do realnych potrzeb i wymagań każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta!

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!

 

Instalacje z węzłem odzysku ciepła przegrzania i ciepła skraplania

Innowacyjne i nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie energooszczędnych i ekologicznych domów. Stosowanie na co dzień odzysku ciepła pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej agregatu chłodniczego. Dlatego częściowy lub całkowity odzysk ciepła skraplania to komfort dla użytkowników i możliwości dużych oszczędności.

W naszej ofercie znajdą Państwo również sprężarkowe agregaty chłodnicze, które spisują się równie dobrze jak agregaty absorpcyjne. Żeby wszystkie urządzenia chłodnicze funkcjonowały zgodnie ze swoimi specyfikacjami trzeba dokładnie określić takie parametry jak ciepło skraplania czy współczynnik przenikania ciepła.

Jeżeli poszukują Państwo nowoczesnych rozwiązań to jedną z możliwości jest odzysk ciepła odpadowego. W naszych urządzeniach czynnik chłodniczy przejmuje ciepło skraplania, a następnie kieruje do wymiennika ciepła. Moc grzewcza uzyskana z wymiennika odzysku ciepła skraplania, może służyć do ogrzania pomieszczenia czy np. wody basenowej.

Jeśli poszukujecie Państwo najlepszej wydajności chłodniczej, to wybór naszych specjalistów będzie strzałem w dziesiątkę!

Stawiając na funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania cieszycie się Państwo czystym i świeżym powietrzem w swoim mieszkaniu.

Już dziś skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w doborze urządzeń zgodnie z Twoimi potrzebami!